مخزن فایبرگلاس , مخزن فایبرگلاس چیست

مخزن فایبرگلاس بهترین گزینه برای نگهداری مایعات از جمله آب می باشدو با توجه به نوع و نحوه کاربرد مخزن فایبرگلاس، دارای انواع مختلفی است که با شکل ظاهری گوناگونی نظیر کروی، مکعبی، استوانه ای افقی و یا استوانه ای عمودی به بازار عرضه می شود.در هنگام تولید مخزن فایبرگلاس، اگر مسائلی از قبیل ایزو، استاندارد ها و موارد بهداشتی رعایت شود، مخزن مورد نظر می تواند از کیفیت بالایی بهره مند بوده و فروش خوبی در بازار داشته باشد.

مخزن فایبرگلاس frp

مخزن فایبرگلاس FRP (مخزن تحت فشار از جنس فایبرکلاس) با لایه داخلی PE در کاربرد های مختلفی در صنایع و بخش خصوصی استفاده میشوند.این نوع مخازن در بخش تصفیه  آب و پساب در صنایع گوناگون مانند داروسازی ، آب گلخانه ای، دامپروری،کشاورزی، صنایع نفت و پتروشیمی ، فولاد ، کارخانجات نوشیدنی و آشامیدنی،صنایع لبنی و … بکار میروند.

ویژگیهای مخازن فایبرگلاس FRP با لایه داخلی PE

مخازن فایبرگلاس تولید شده ،  با برترین تکنولوژی روز دنیا از قبیل دستگاههای Blow Molding غول پیکر جهت ساخت لایه های داخلی مخازن فایبرگلاس FRP از جنس PE نیز میباشد .

طرح منحصر به فرد مخزن فایبرگلاس FRP جهت یکپارچگی اتصال ورودی یا خروجی به لایه داخلی و خارجی که امکان هرگونه نشتی را ازبین می برد . همچنین لایه داخلی مخازن بزرگ که بصورت یک تکه از جنس PE ساخته شده اند و دارای فلنج آلومینیومی در گلویی بالا و پایین میباشند. انجام عملیات حرارتی بر روی مخزن فایبرگلاس FRP در مرحله آخر برای بالا بردن مقاومت مخزن در مقابل تنش های حرارتی آتی صورت می گیرد

نکته قابل توجه در خصوص مخازن فایبرگلاس این است که چنین مخزن هایی دارای تحمل فشار 10.5 بار می باشند .

نحوه تولید مخزن فایبرگلاس

روش ساخت مخزن آب فایبرگلاس بدین صورت است که ورقه های جدا از هم فایبرگلاس که در کارخانه تولیدی تهیه می شود، برای مونتاژ و وصل کردن به هم، به بخش دیگری کارخانه تولیدی رفته و طبق سفارش ساخت مشتری، مخازن شکل اصلی را به خود می گیرند. ورقه های فایبرگلاس سازنده مخزن مورد نظر، اغلب در کارخانه های تولیدی، به مساحت ۱ مترمربع تولید می شوند. اما امکان تولید آن ها در ابعاد نیم متر هم وجود خواهد داشت.

مزیت مخازن فایبرگلاس

با توجه به اینکه مخزن فایبرگلاس، عایق خوبی در برابر حرارت بوده و سبب می شود تا آب و هر مایعی که در برای نگهداری یا حمل، در مخزن فایبرگلاس ریخته شده است، دمای اصلی خود را حفظ کند، پس بدین منظور مورد توجه اکثر مصرف کنندگان مخزن قرار گرفته است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *